YTÜ öğrencilerine “kişilerin şeref ve haysiyetini zedeleme” suçlamasıyla soruşturma

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine üniversite yönetimi tarafından “Yükseköğretim kurumunda kişilerin şeref ve hasiyetini zedeleme” suçlamasıyla soruşturma açıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencilerine üniversite yönetimi tarafından soruşturma açıldı. Soruşturma gerekçesinde öğrencilere “Yükseköğretim kurumunda kişilerin şeref ve hasiyetini zedeleme” suçlaması yöneltildi.

Öğrenciler, Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesine kayyum rektör olarak atanmasının ardından protesto eylemleri yapan Boğaziçi öğrencilerine ve akademisyenlerine destek vermiş, “Burçak Tarlası” adlı türkünün sözlerini uyarlayarak “Eğdirme başını kayyum rektöre” adlı şarkıyı seslendirmişti.

Soruşturma açılan öğrencilere ulaşan bilgi yazısında “08.02.2021 tarihinde Üniversitemiz Beşiktaş Kampüsünde, ‘Yükseköğretim kurumunda kişilerin şeref ve haysiyetini zedeleyen sözlü ve yazılı eylemlerde’ bulunduğunuz iddiası ile hakkınızda, Rektörlük Makamının oluru ile Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği uyarınca disiplin soruşturması açılmıştır” ifadeleri yer aldı.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here