Wandavista Otel'in inşaatında çalışan işçiler çöp yığınları arasında yaşamaya zorlanıyor

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde Wandavista Otel’in inşaatında çalışan işçiler çöp ve moloz yığınları arasında yaşamaya zorlanıyor. İşçiler, durumu yöneticilere bildirdiklerinde ise “Bu çöpleri buraya siz atıyorsunuz” yanıtını alıyor

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde Mar Yapı’nın projesi olan Wandavista Otel’in inşaatında çalışan işçiler, çöp ve moloz yığınları arasında yaşamaya mecbur bırakılıyor. İşçilerin kullandığı banyo ve tuvaletler ise kullanılabilir durumda değil.

‘Çöp ve Moloz Yığınları Arasında Yaşamak Zorunda Bırakılıyoruz’
Şantiyedeki barınma koşullarını İleri Haber’e anlatan Wandavista Otel’in inşaatında çalışan bir işçi, çöp ve molozların arasında yaşamak zorunda bırakıldıklarını söyleyerek, “Kaldığımız yer tamamen çöp ve molozlarla kaplı. Kamp alanında hiçbir temizlik yapılmıyor, hiçbir hijyen yok” diye konuştu.
Yemekhane koşularına da değinen inşaat işçisi,”Bir bodrum katında yemekhane hazırlamışlar, daha doğrusu adına yemekhane denilen bir yer. Orası da yine aynı şekilde. Zaten bir bodrum katı ne kadar temiz olabilir. Çok kötü durumda ve orada yemek yemeye çalışıyoruz, şartlar çok kötü” ifadelerini kullandı.
‘Buraya Bunların Siz Atıyorsunuz’
Şantiyede sorumlu olan kişilere durumlarını anlattıklarını belirten işçi,  “Bu çöp ve molozları buraya siz atıyorsunuz” yanıtını aldıklarını aktararak, “Hiçbir şekilde, içerisinde bulunduğumuz durum için ve temizlik için çözüm aranmıyor” dedi.
Kaldıkları  konteynerlerin eski olduğunu ve içerilerinde haşerelerin olduğunu söyleyen işçi sözlerini,”Yağmur yağdığında kamp alanını su basıyor, her yer çamur içinde kalıyor. Çok sıkıntılı bir kamp alanı. Şu anda işçilerin barınma koşulları bunlar. Gerçekten yaşanılabilir bir durumda değil” diyerek sonlandırdı.