‘Üniversiteler fuhuş evleridir’ diyen Sofuoğlu’na İSEDER’den destek geldi

İstanbul Edebiyat Derneği (İSEDER) adı altında faaliyet gösteren dernek Ebubekir Sofuoğlu’na sahip çıktı.

Katıldığı bir canlı yayında skandal ifadeler kullanarak “Üniversiteler fuhuş evleridir” diyen Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na, aralarında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih ve Felsefe bölümlerinden profesörlerin de bulunduğu İSEDER isimli dernek
sahip çıktı.

Açıklamada;”Sofuoğlu’nu, meseleyi ifade etme uslübundan dolayı eleştirenler, amacı bağcıyı dövmek olan, değerlerimizin düşmanı çevrelerin değirmenine su taşıdıklarının farkında değildirler. Bu çevrelere yaranma sevdalıları, her dönemin şakşakçıları, kraldan fazla kralcı olanlar, bu çirkin oyunun değirmenine su taşımakla, her fırsatta toplumumuzun ahlâkî değerlerine karşı savaş açanlara yeni bir imkân sağlamışlardır” denildi.

Ebubekir Sofuoğlu’nun yaptığı çıkış üzerinden, Sofuoğlu’na karşı bir linç kampanyası yürütüldüğünün altını çizen İSEDER; “Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ve hakikatin yanında olduğumuzu kamuoyuna duyururuz.” ifadelerini kullandı.

Dernek yönetiminde İstanbul Üniversitesi’nden profesörler bulunuyor

2005 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu bir grup tarafından kurulan İSEDER’in yönetim kadrosunda İstanbul Üniversitesi profesörleri de bulunuyor. Derneğin genel sekreterliğinde İstanbul Üniversitesi (İ.Ü) Felsefe Bölümü Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Günenç bulunuyor. Haysiyet kurulu asıl üyelerinden biri ise İÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Beyhan.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here