Turizm işçileri: Onurumuzla oynamanıza izin vermeyeceğiz

Turizm emekçileri, “Biz kulaklarına küpe taktığınız köleler değiliz. Onurumuza, insanlığımıza sahip çıkıyoruz” diyerek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u istifaya davet etti

Turizm İşçileri Dayanışması, yazılı açıklamayla Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u istifaya davet etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İngilizce hazırlanan “Aşı oldum, eğlenin” maskeli tanıtım filmine tepki gösteren turizm işçileri, “Geçen yılın sezonunu rezil ettiniz, ülkeye türlü çeşit şaklabanlıklarla, gerçek olmayan açıklamalarla her türlü yalan dolanla da olsa turist çekemediniz. Bu yıl ise yaptıklarınızın işe yaramadığını gördükçe işi iyice onurumuzla oynamaya vardırdınız. Buna izin vermeyeceğiz” dedi.

Kent Emekçileri Dayanışması ile Turizm İşçileri Dayanışması’nın yaptığı ortak yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Dalga geçer gibi desteği zenginlere verdiniz”

“Biz turizm işçi ve emekçileri olarak tüm yaşananlara ek kaygılarla açlığın pençesinde bırakıldığımızda, emeklerimizin üstünden aldığınız vergilerle en doğal hakkımız olan devlet desteğini beklerken sizler bizleri insan yerine bile koymadan dalga geçer gibi desteği hiç ihtiyacı olmayan zenginlere verdiniz. Vermeye devam ediyorsunuz.

Kod 19 adı verdiğiniz uygulamayla turizm işçi ve emekçisini askıda bırakmayı kendinde hak gören tüm ilgililere diyoruz ki, bu Saltanatı devam ettirmenize mani olacağız. Bizi ve evlatlarımızı açlığa mahkûm etmenize izin vermeyeceğiz.

“Biz kulaklarına küpe taktığınız köleler değiliz”

Şimdi de onurumuzu ayaklar altına almaya çalışıyor, tanıtım videolarınızda, açıklamalarınızda, pişkin pişkin “enjoy! I’am vaccinated (Eğlenin aşı oldum)” yazılı maskelerle dolaşacağımızı ilan ediyorsunuz. Biz kulaklarına küpe taktığınız köleler değiliz. Onurumuza, insanlığımıza sahip çıkıyoruz. Sizi ise pervasızlıklarınızda boğulmanız için istifaya davet ediyoruz.

Herkes biliyor! Ülkedeki tüm yoksulluğun, desteksizliğin, vurdumduymazlığın nedenini. Yıllardır yandaşlarınıza akıtılan milyonlarca dolar yüzünden ülke kasasının nasıl parasız bırakıldığını…

Artık Yeter!

Yarattığınız tüm tahribatın hesabını vereceksiniz!

#TurizmBakanıİstifa”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here