Teknopark işçilerinin direnişi 6. gününde kazanımla sonuçlandı

İnşaat-İş, Teknopark şantiyesinde çalışıp ücretleri ödenmeden işten ve şantiyeden çıkarılan üyeleriyle birlikte 6 gündür sürdürdüğü direnişin kazanımla sonuçlandığını duyurdu
Erdoğan’ın açılışını yaptığı gün işçilerin çıkışları verilerek şantiye dışına çıkarıldıkları Teknopark’taki direniş, dün 6. gününde kazanımla sonuçlandı.
İnşaat-İş direnişin kazanımla sonlanmasına ilişkin yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi:
“Ana firma konumundaki Naif Grup, taşeron firma Eday bünyesinde Teknopark şantiyesinden çalışan üyelerimiz 2 aylık ücretleri ve diğer hakları ödenmeden çıkışları verilerek, şantiyeden çıkarılmışlardı. Direnişe başlamamızın hemen sonrasında Teknopark yönetimi ana firma ve taşeron firmayla görüşüp, ödemeleri yaptıracağını belirterek, direnişi sonlandırmamızı istemişti. İnşaat patronlarının işçi hakkı yemekteki pervasızlıkları ve keyfiliklerini bilen sendikamız ve üyelerimiz ‘tüm haklarımız ödeninceye kadar direneceğiz’ diyerek devam etti.
“Bu süreçte beklediğimiz gibi işçilerin alacaklarından doğrudan sorumlu olan ana firma Naif, küstahça ödeme yapmayacağını belirtti. Tüm inşaat patronları gibi o da inşaat işçisinin iradesini hiçe sayarak, ‘bir süre sonra nasılsa vazgeçerler’ beklentisine girdi.
“Sendikamız, Teknopark yönetiminin de işçi alacaklarından sorumlu olduğunu belirtip, inşaat patronlarına tek bir kuruşumuzu bırakmayacağımızı vurgulayarak sürdürdüğü direniş, Teknopark yönetiminin tüm alacakları hesaplara yatırmasıyla sona erdi.”