Somali’de Türkiyeli firmaya ait şantiyeye saldırı: 4 işçi hayatını kaybetti

Somali’de yol yapan Türkiyeli bir firmaya ait şantiyeye motosikletli bir saldırgan tarafından intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda 4 işçi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı

Somali’de, Türkiye’nin askeri üssüne 15 kilometre uzaklıktaki yol yapım çalışmasını yürüten Türkiyeli bir firmaya ait şantiyeye motosikletli bir saldırgan tarafından intihar saldırısı düzenlendi.

Saldırı sebebiyle 4 işçi hayatını kaybederken 4 kişi de yaralandı. Saldırı sonrası Türkiye’nin askeri üssünde ve personelde herhangi bir olumsuz durumun söz konusu olmadığı belirtildi.

Dışişleri bakanlığı’ndan açıklama

Dışişleri Bakanlığı tarafından saldırıya dair yayımlanan açıklamada şöyle denildi: “Somali’de bu sabah bomba yüklü araçla bir Türk firmasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında, aralarında 1 vatandaşımızın da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Olayda yaralanan 4 vatandaşımızın sağlık durumu yakından takip edilmektedir. Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen ve Somali’nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralananlara acil şifa diliyor, dost ve kardeş Somali Hükümeti ile Somali halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here