Sincan Cezaevi önünde polis saldırısı

Nuriye ve Semih’e zorla müdahale girişimini Sincan Cezaevi önünde protesto edenlere polis saldırdı

 
Ankara’da oluşturulan Nuriye ve Semih için Dayanışma, Nuriye ve Semih’in zorla hastaneye götürülmesine tepki göstermek için bugün Sincan Cezaevi önünde açıklama yaptı.
 
Açıklamadan önce polis Nuriye ve Semih’in adının yazdığı ya da resminin olduğu hiçbir ozaliti ve dövizi açmalarına izin vermeyeceklerini söyledi. Bunun kabul edilmemesi ve ozalitin açılması üzerine polis biber gazı ile saldırarak, kitleyi kalkanlarla sürdü. Basına da saldıran polis görüntü alınmasını engellemeye çalıştı.
 
Saldırı sırasında açıklama yapan dayanışma bileşenleri hiçbir şekilde Nuriye ve Semih’in zorla müdahaleye uğramasına izin vermeyeceklerini, her zaman onların yanında olmaya devam edeceklerini ve taleplerin biran önce karşılanarak KHK’ların kaldırılması gerektiğini söylediler.
 
Yapılan açıklamanın ardından eylem sonlandırıldı.
 
Nuriye ve Semih’in zorla hastaneye kaldırılığını sosyal medyadan öğrenen Nuriye’nin anne ve ablasıda Sincan Cezaevi önündeydi. Saldırı üzerine kitlenin yanına giden aile, Nuriye’nin artık tek başına kalamayacak durumda olmasına rağmen yalnız kalmaya zorlandığını ve  görüşmelerine izin verilmediğini belirtti. Yarın ki açık görüşü bekleyen aile görüşün yapılmasına izin verilip verilmeyeceğinin belli olmadığını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here