Şenyaşar ailesinin nöbetine polis saldırdı: Ferit Şenyaşar hastaneye kaldırıldı

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı adalet nöbetine 24’üncü gününde polis saldırdı. Darbedilen Ferit Şenyaşar hastaneye kaldırıldı.

AKP’li milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının işyeri ve hastane saldırılarında eşini ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ve saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın adalet talebiyle sürdürdükleri nöbetin 24’üncü günde polis yine müdahale etti. Saldırıda Ferit Şenyaşar, baygınlık geçirmesi üzerine hastaneye kaldırıldı.

Sabah saatlerinde adliye içerisinde nöbet eylemlerini başlatan aile önce adliye dışarısına çıkarıldı. Sonra aile adliye müştemilatı olarak tanımlanan bölgenin dışına çıkarılmak istendi. Adliye dışarısında eylemlerini sürdürmek istediklerini belirten Ferit Şenyaşar’a, Urfa Güvenlik Şube Amiri, “Ferit, müştemilatın dışarısına çıkacaksın, burada beklemeyeceksin” dedi. Müştemilat olarak tanımlanan alanın dışarısına çıkmayı kabul etmeyen Şenyaşar darbedilerek gözaltına alınmaya çalışıldı.

Yerde sürüklenerek gözaltına alınmaya çalışılan Şenyaşar’ın ayağı park halinde olan bir aracın altına sıkıştı. Bu sırada başına da darbe alan Şenyaşar sinir krizi geçirerek bayıldı. Şenyaşar’ın bayılması üzerine olay yerine ambulans çağrıldı.

BİZDEN NE İSTİYORSUNUZ”

Gözaltı sırasında sinir krizi geçiren Şenyaşar, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Anne Emine Şenyaşar ve avukatlar da refakat etti. Oğlunun darbedilmesine tepki gösteren Anne Şenyaşar, “Biz nereye gidelim, nerede adalet arayalım? Siz bizden ne istiyorsunuz? Katilleri neden tutuklamıyorsunuz” diyerek feryat etti.

MUHABİRLERE TEHDİT

Öte yandan olayı takip etmek isteyen Jinnews ve Mezopotamya Ajansı muhabirlerinin görüntü ve fotoğraf alması engellendi. Görüntü almaya çalışan muhabirleri uyarın bir polis memuru, “Şu an valiliğin eylem yasağı var. Bir fotoğraf ya da görüntü görürsem sizi gözaltına alırım” diye tehdit etti.

Anne Emine Şenyaşar ve aile avukatlarının eşlik ettiği Ferit Şenyaşar, şu anda acil serviste serum bağlanarak tedavi altına alındı.

ADALET İSTEYENE CEVAP BU MU?

Aile adına açılan sosyal medya hesabında ise şu paylaşım yapıldı: “Abim ve annem adliye önünde adalet nöbetindeyken polisler müdahale edip gözaltına almak istediler. Abim darp edildi ve bayıldı. Şu an hastanede. Sizin adalet isteyene verdiğiniz cevap bu mu!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here