Şenyaşar ailesi: Bütün dünya sesimizi duydu, savcılar adalet talebimize kulağını tıkadı

3 yıldır mahkemelerden adil bir karar bekleyen Şenyaşar ailesinin Urfa Adliyesi önünde ‘adalet’ talebiyle başlattığı nöbet eylemi, birinci ayını geride bıraktı.

24 Haziran seçimleri sürecinde AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırılarında eşini ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde “adalet” talebiyle başlattıkları nöbet eylemi birinci ayını doldurdu. Polisler, adliye binası girişinde eylemlerini sürdüren Şenyaşar ailesini görüntülemek isteyen basın çalışanlarını, “kamu binası çevresinden görüntü almak yasak” gerekçesiyle engelledi. Mezopotamya Ajansı’na telefonla adliye önündeki nöbetinin 1 ayını anlatan Ferit Şenyaşar, adalet arayışlarının 3 yıldır devam ettiğini belirtti.

‘BÜTÜN DÜNYA SESİMİZİ DUYDU, SAVCILAR ADALET TALEBİMİZE KULAĞINI TIKADI’

“Adalet” mücadelesini sürdürmekte kararlı olduklarını vurgulayan Şenyaşar, “Bütün dünya sesimizi duydu. Şanlıurfa Başsavcısı ve dosya savcısı adalet talebimize kulaklarını tıkamışlar. Bizi duymak istemiyorlar. 3 yıldır hukuksuz bir şekilde ya da siyaset güdümündeki yargı ile kardeşime 37 yıl ceza verdiler. Bu dava vicdanı olan herkesin davasıdır. İmkanı olan herkesi davamızın takipçisi olmaya davet ediyoruz. Davamıza ses olmak isteyen herkesi Şanlıurfa Adliyesi binası önüne bekliyoruz” diye seslendi.

FADIL ŞENYAŞAR: GEÇ DE OLSA ADALET MUTLAKA TECELLİ EDECEK…

Şenyaşar, iş yeri saldırısıyla ilgili açılan davanın 2 Nisan’da görülen karar duruşmasında 37 hapis cezası verilen kardeşi Fadıl Şenyaşar ile dün yaptığı telefon görüşmeyi de şöyle aktardı: “Adalete olan umudunu kaybetmemiş. Taraflı olarak varılan bu kararın istinaftan geri döneceğini belirtti. ‘Geçte olsa, mutlaka adalet tecelli edecektir’ dedi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here