Sendikaya üye oldukları için ücretsiz izne çıkarılan Migros depo işçileri direnişte

Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası’na (DGD-Sen), üye oldukları için ücretsiz izne çıkarılan Migros işçileri, Migros Şekerpınar deposunun önünde eylem yaptı. İşçiler, “Hakkımızı almadan bir yere gitmeyeceğiz” dedi

DGD-Sen’e üye oldukları için ücretsiz izne çıkarılan Migros işçileri, Migros Şekerpınar deposu önünde toplanarak eylem yaptı. Sendika üyesi olduğu için ücretsiz izne çıkarılan Migros işçileri, ellerinde “Ücretsiz izin kaldırılsın, sendika haktır engellenemez” yazılı pankartlarla haklarını aradı.

Açıklamada, işçilere seslenilerek “Sizin alacağınız üç kuruşluk tazminata çökmek için her türlü dalavereyi yapmaya çalışıyorlar. Dolayısıyla yapmamız gereken tek şey birlik olmak, örgütlenmek, yan yana dik durmak. Sendikaya üye olmak anayasal haktır, güvencedir” denildi.

Depo önünde konuşma yapan Migros işçisi, üç senedir Migros’da çalıştığını belirterek “Ben buraya üç sene emeğimi verdim. Migros ben buradan hakkımı almadan bir yere gitmeyeceğim. Bana atılan iftiraların hepsini de çözeceğim. Sırf sendikaya üye olduğumdan dolayı beni ücretsiz izne çıkarmaya hakkın yok” diye tepki gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here