Sağlık emekçileri alanlara çıkıyor: “Öfkeliyiz çünkü tükendik!”

“Öfkeliyiz çünkü tükendik, çünkü ölüyoruz” diyen sağlık emekçileri yarın alanlara çıkarak, Saray rejiminin sermayeyi salgından korumaya dönük politikalarını protesto edip taleplerini haykıracak.

Kapitalist devletler koronavirüs salgınının tüm faturasını işçi-emekçilere çıkarıyor. Salgın karşısında sermayenin çıkarlarını korumaya çabalayan sermaye iktidarları, virüsün yayılmasını önleyerek salgının kontrol altına alınmasını sağlayacak gerekli sert önlemleri almıyor.

Sermayeyi koruma politikalarının tüm faturası, düzenin çarklarını döndürmek için ölümüne sömürüye mahkum edilen işçi sınıfının ve emekçilerin sırtına yükleniyor.

Sermaye iktidarlarının bu politikaları, salgınla mücadelenin tüm yükünü de yalnızca sağlık emekçilerinin sırtına yüklüyor.

Türkiye kapitalizminin dümenindeki AKP-MHP rejimi de, bu politikalarla suç işlemeye devam ediyor.

“Bizler yaşamak, yaşatmak istiyoruz!”

Rejimin salgın politikalarının faturasını ödeyen emekçilerin başında gelen sağlık çalışanları yarın alanlara çıkarak bir kez daha taleplerini haykıracak.

Bugün itibarıyla 300’den fazla sağlık çalışanını yaşamını yitirdiği ülkede, emekçiler “Öfkeliyiz çünkü tükendik, çünkü ölüyoruz” şiarıyla salgın politikalarını protesto edecek.

TTB, Dev Sağlık-İş ve SES’in de aralarında yer aldığı sağlık meslek örgütlerinin çağrısını yaptığı eylemler için emekçiler 12.30’da işyerlerinde, meydanlarda, sokaklarda basın açıklamaları gerçekleştirecek. Sağlık çalışanlarının eylem çağrsı şöyle:

“Sağlık emek, meslek örgütleri ve tüm sağlık çalışanları adına ‘Artık yeter daha fazla eksilmek istemiyoruz’ diyoruz. Bizler yaşamak, yaşatmak istiyoruz!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here