Sağlık Bakanı 'İstanbul'da salgın' toplantısına İmamoğlu'nu çağırmadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Coronavirus salgınının İstanbul’daki seyrini görüşmek için Vali Ali Yerlikaya ve Emniyet Müdürü Zafer Aktaş başta olmak üzere il sağlık müdürü, başhekimler ve saha koordinatörleriyle bir araya geldi. Toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu çağrılmayınca CHP’liler tepki gösterdi.

İmamoğlu’nun toplantıyı bakanın Tweet’inden öğrendiğini belirten CHP’liler, “İBB olmazsa felaket olur. İstanbullular bu suikast gibi aymazlığı unutmaz” diye tepki gösterdi.
Bakan Koca’ya toplantıda İBB Başkanı İmamoğlu’nun neden olmadığını soran CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Siz devlet yönetimini beş taş oyunu mu sandınız? İBB olmazsa felaket olur. İstanbullular bu suikast gibi aymazlığı unutmaz. Ayıp. Günah. Bu ne kibir?” diyerek tepki gösterdi.

‘İmamoğlu, toplantıyı bu tweetten öğrendi’

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun toplantıyı Bakan Koca’nın yaptığı paylaşımdan sonra haberinin olduğunu belirtti:
İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu, toplantıyı bu tweetten öğrendi. İstanbul’u ilgilendiren bir toplantıya belediye başkanı neden çağrılmıyor?”
CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Parti Meclisi Üyesi Deniz Demir de Bakan Koca, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olmadan” dedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’daki toplantıyı sosyal medya hesabından şöyle duyurmuştu:
“İstanbul Valisi sayın Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü sayın Zafer Aktaş, bakan yardımcılarımız, il sağlık müdürümüz, saha koordinatörlerimiz ve başhekimlerimizle birlikte, salgının İstanbul’daki seyrini masaya yatırdık. Devam eden artışa karşı alınacak tedbirleri kararlaştırdık.”