RTÜK Başkanı Şahin'den Spotify açıklaması: Amacımız üzüm yemek

Netflix’in son dönemde bütün uyarıları dikkate aldığını söyleyen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Nihayetinde ticari bir kuruluş. Türkiye’den kâr ederken, regülasyon kurumuyla kötü olmak istemezler” dedi. Şahin, Spotify hakkında ise, “Amacımız üzüm yemek. ‘Gelin Türkiye’de ofis açın, vergi verin, hukuki muhatap bulalım’ diyoruz” dedi
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, RTÜK ve Spotify hakkında açıklamalarda bulundu.
Anadolu Ajansı’nın aktardığı habere göre, son günlerde gündeme gelen Spotify ile ilgili açıklamada bulunan Şahin, “Kaçak yayın yapanı devlet uyarmaz mı? Kaçakçılık suç mu, suç. Kaçak herhangi bir üründe takip, uyarı gibi normalse lisanssız yayında neden anormal? RTÜK görevinin gereği uyarısını yaptı” dedi.
“Kuruluşun yurt dışındaki merkezine ulaşılarak gerekli yazışmalar yapıldı” diyen Şahin, “Türkiye gibi genç nüfusa sahip bir ülkeden büyük paralar kazanan platform, hemen bizimle temasa geçti. Görüşmelerimiz devam ediyor. Amacımız üzüm yemek. ‘Gelin Türkiye’de ofis açın, vergi verin, hukuki muhatap bulalım’ diyoruz. Lisans süreci başladı. Onlar da sosyal medyada koparılan fırtınalara aldırmadan gelip yasal yükümlülükleri kabul ediyorlar. Olay bu kadar basit” ifadelerini kullandı.