Polisler tarafından iki ayrı noktadan bacağı kırılan Deniz Baran Erbudak yaşananları anlattı

Dün Ankara’da gerçekleşecek olan kayyum rektör eylemi öncesinde polis saldırısı ile çok sayıda öğrenci gözaltına alınırken, Deniz Baran Erbudak’ın bacağı polisler tarafından kırıldı.

Dün Ankara’da üniversite öğrencileri Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan kayyum rektör Melih Bulu’yu protesto etmek istemiş ancak polis saldırısıyla karşılaşmıştı.

Polisin saldırısı sonucunda Devrimci Gençlik Dernekleri üyesi Deniz Baran Erdubak’ın bacağı kırılırken, saatlerce kırık bacağıyla gözaltına tutulmuştu. Erbudak yaşadıklarını MA’ya anlattı.

“Bir şey yok” dediler

Polisin bacağını iki farklı yerden kırdığını belirten Erdubak, polisin dizleriyle bacaklarına bastığını ekledi ve şöyle söyledi:  “İlk dizleri ile bastıklarında ayağım kırıldı, hissettim. Daha sonra birden fazla kişi basmaya başladı. Gözaltına alındıktan sonra Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’ne götürüldüm orada muayene etmeden ‘bir şey yok’ dediler.”

Suç duyurusunda bulunacak

Sağlık kontrolünün ardından Çankaya ilçesinde bulunan 29 Mayıs Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını belirten Erdubak, tomografi sonucunda bacağında iki ayrı kırık olduğunu ve çapraz bağlarının koptuğunu belirtirken çok sayıda lezyon oluştuğunu söyledi.

Gözaltına alınan diğer öğrencilerin daha kısa sürede serbest bırakıldığını belirten Erbudak, kendisinin uzun süre gözaltına tutulduğunu ve hastaneden uzun süre çıkartılmadığını ifade etti. Polisler, Erbudak’a “2911’e muhalefetten” işlem yaparken, Erbudak, avukatları aracılığıyla ayağını kıran polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here