Pınar Gültekin davası yarın devam edecek

Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı’nın yargılandığı davanın ikinci duruşması yarın görülecek.

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı’nın yargılanmasına yarın devam edilecek.

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşmasına Cemal Metin Avcı tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katılacak. Diğer tutuklu Mertcan Avcı ise mahkeme heyeti huzurunda savunma yapacak. Saat 13.30’da başlayacak duruşmaya Gültekin’in yakınları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, Muğla Barosu temsilcileri, kadın örgütleri ve taraf avukatlarının katılması bekleniyor.

Duruşmada, 23 Aralık 2020’de yapılan keşifle ilgili bilirkişi raporunun değerlendirileceği ve haklarında zorla getirilme kararı verilen 2 tanığın dinleneceği öngörülüyor.

Cemal Metin Avcı’nın panik atak teşhisi ve Gültekin’in kesin ölüm nedeninin saptanması için Adli Tıp Kurumu’ndan gönderilen raporların da duruşmada değerlendirilmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here