Pandemi gerekçesiyle ilan edilen kısıtlamada marketlere alkol yasağı geldi

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, bazı marketlerde alkol satışının yasaklandığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı’nın sokağa çıkma kısıtlaması genelgesinde yer almamasına rağmen alkol satışının yasaklandığı öne sürüldü. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde bazı marketlerde, “6 Aralık Pazar günü alkol satışı yapılmayacaktır” yazıldığı görüldü. Ankara Kurukahveciler ve Kuruyemişçiler Odası Başkanı Aytaç Sevimli de “Genelgede yer almamasına rağmen, esnafımız dükkanlarını polis eşliğinde kapatmak zorunda kalmışlardır” dedi.

Pandemi tedbirleri kapsamında hafta sonu tüm Türkiye genelinde sokağa çıkma yasağı getirildi. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği genelgeyle yasaktan muaf olan işletme ve gruplar belirlendi. Genelge kapsamında yer almamasına rağmen polisin bu sabah Bodrum merkezdeki tekel ve marketleri gezerek “Bugün alkol satışı yapamazsınız” dediği belirtildi.

Sosyal medyada paylaşılan bazı görüntülerde de alkol satışı bölümünde, “Mağazamıza yapılan tebligat gereği bugün için (06 Aralık Pazar günü) alkol satışı yapılamayacaktır” yazıldığı görüldü.

Ankara’daki tekel bayilerini gezen polis ekipleri tek tek hepsinin dükkanını kapatmasını istediği de belirtildi.

Polis, dükkânları kapattı

Ankara Kurukahveciler ve Kuruyemişçiler Odası Başkanı Aytaç Sevimli “Tekel ayrımı genelge içeriğinde yoktur, ama sabah kuruyemişçi esnafımız dükkanlarını polis eşliğinde kapatmak zorunda kalmışlardır. Küçük esnafımız mağdur edilmiştir” diyerek uygulamaya tepki gösterdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here