Özsavunmasını kullanan Melek’ten mesaj: Burada 27 gündür hiç dayak yemedim, kızlarım daha rahat

Özsavunma hakkını kullanan Melek, avukatı aracılığıyla mesaj yolladı. Melek, dayanışma içinde olanlara bir kez daha teşekkür etti. 

Antalya’da özsavunma hakkını kullanarak kendisine sistematik işkence uygulayan Ramazan İpek’i öldüren, Melek İpek avukatı aracılığıyla mesaj gönderdi.

Melek, avukatı aracılığıyla kendisine mesaj ve mektup yollayan tüm kadınlara teşekkür ederken, kadınların dayanışmasıyla güçlü olduğunu kaydetti.

Melek’i tutulduğu Döşemealtı L Tipi Hapishanesi’nde ziyaret eden Avukatı Ahmet Onaran, müvekkilinin son durumu hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Avukat Onaran, Melek’in, “Gönderilen tüm mektupları ağlayarak okudum. Elimden geldiğince cevap veriyorum. Cevap veremediklerimden benim için özür dile avukat bey. Onlara selam söyle. Dışarıda en çok kızlarıma sarılıp uyumayı özledim, bir de patates kızartmasını. Ben devletime ve onun adaletine güveniyorum. Burada 27 gündür hiç dayak yemedim ve ben burada olduğum için kızlarım dışarıda daha rahat” ifadelerine yer aldı.

Ne olmuştu?
Melek İpek, yıllarca sistematik işkence gördüğü Ramazan İpek’i 7 Ocak Perşembe günü aynı şeyleri yaşadığı sırada özsavunma hakkını kullanarak öldürdü.

Melek’in gözaltına alındığında gözü mor ve şiş olması, vücudunun birçok yerinde yaşadığı işkencenin izleri bulunmasına rağmen, erkek yargı tarafından 9 Ocak günü tutuklandı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nce (ACM) kabul edildi. Cumhuriyet Savcısı Haki Çeliker imzasını taşıyan iddianamede, “eşi kasten öldürmek” suçundan Melek İpek’in ömür boyu hapis istendi. Savcı, olayın meşru müdafaa olmadığını, İpek’in yargılanıp tahrik indirimi uygulanmasını istedi.

Kadın katillerine “iyi hal” indirimi uygulayarak ödül gibi cezalar veren erkek yargı, hayatta kalmak için özsavunma hakkını kullanan Melek’in ömür boyu yargılanmasını istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here