Ölümle tehdit edilen kadına bir de emniyette azar!

Adana’da yaşayan Şeyma K., Kenan K. adlı erkek tarafından ölümle tehdit ediliyor. Polise başvuran ancak hiçbir sonuç alamadığını belirten Şeyma K. sesinin duyulmasını istiyor.

Hakkında defalarca verilen uzaklaştırma kararlarına rağmen 6 yıldır tehditlerine maruz kaldığı ayrıldığı erkekten şikayetçi olduğu için Emniyet Müdürlüğünde azarlanan Kurt, “Böyle giderse ölüm tehditleri devam edecek” dedi. K.K.’nin, evine kadar gelip kendisini darbetmesi üzerine şikayetçi olan Şeyma Kurt, polislerin konuyla yeterince ilgilenmediği söyleyince yaşadıklarını Twitter’dan duyurdu. Savcılıkta ifade veren K.K. ise serbest bırakılmıştı.

Uzaklaştırma kararları yetmedi

Kurt yaşadıklarını Evrensel’den Volkan Pekal’a anlattı. 2010 yılında tanışıp dini nikahla birliktelik yaşadığı K.K.’den daha ilk yıllarda şiddet görmeye başlayan Kurt, 2. çocuğuna hamile olduğu sırada şiddet görmesi üzerine ayrılarak ailesi ile birlikte yaşamaya başladı. Ayrıldıktan sonra K.K.’nin tehditlerinden kurtulamayan Kurt, “Ne 3, ne 5 uzaklaştırma kararı. Haftada 2 kere eve geliyor. Bir kere bahçede yakalandı. İhlale girmedi” dedi. Ayrıldıktan sonra K.K.’nin çocuklar için görüşmek istediğini anlatan Kurt, “Ailem çocuklarım için görüştüğümü düşünüyor, görüşmemi istemiyorlardı. Ancak bu görüşmeler de tehditle gerçekleşti” dedi. Kurt, yaşadığı tehditleri şu sözlerle anlattı:
“Amcamın kızı 2010 yılında eşi tarafından öldürüldü. Bana bunu örnek veriyor. ‘Adam öyle bir cinnete gelmiş ki karısını öldürmüş. Sonumuz böyle olacak’ diyor. Yine 28 Ocak Salı günü gelip, ‘Cuma günü geleceğim Şeyma, hazırlan. Eğer gelmezsen önce seni, sonra çocukları, sonra kendimi öldürürüm’ diyor. Bunun ses kaydını polise göstermemize ve uzaklaştırma kararı olmasına rağmen bizi dikkate almadılar. Bu tehditler 4 ayda daha da arttı.”

“Polis beni azarladı”

Şikayet için gittikleri Sarıçam Emniyet Müdürlüğünde azarlandıklarını ifade eden Kurt, “Polis beni azarladı. Biz daha önce de şikayette bulunmuştuk. ‘Bu ne sürekli şikayet ediyorsunuz? Tamam bir kere savcılığa vermişsiniz, pandemiden dolayı erteleniyor. Bizi beklemek zorundasınız’ diye beni azarladı. 3 bin lira ceza yazacağını söyledi. Biz ortalığı ayağa kaldırdık ve ben ‘Beni aile mahkemesine çıkaracaksınız’ deyince vazgeçtiler” diye konuştu.
Şeyma K. sesini sosyal medya hesabından da duyurmaya çalışıyor.