Okmeydanı’nda polis’in öldürdüğü çocuğun cenazesine abluka

Polis dün Okmeydanı’nda panzerin ezdiği Raşid Oso’nun cenaze törenine aile bireyleri dışında kimseyi yaklaştırmadı.

 Okmeydanı’nda akrep tipi zırhlı polis aracının ezerek öldürdüğü Kobanili Raşid Oso’nun cenaze merasimi nedeniyle camiyi ablukaya alan polis, ailesi dışında kimseyi camiye yaklaştırmadı. Fotoğraflarına ulaşılan Oso’nun mülteciler için açılan Can Suriye Okulu’nda 2’nci sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.

ZIRHLI ARACIN EZDİĞİ ÇOCUK KOBENE’Lİ
İstanbul Okmeydanı’nda dün scooter bisikleti ile sokakta oynarken, akrep tipi zırhlı polis aracının çarpması sonucu yaşamını yitiren 8 yaşındaki Kobanêli Raşid Oso’nun cenaze merasimi polis ablukasına alındı. Feriköy’de bulunan Hasan Zeyneb Camii’nde gerçekleştirilen cenaze merasimi nedeniyle yoğun önlem alan polis, aile dışında kimsenin camiye girmesine izin vermedi.
Öte yandan Oso’nun fotoğraflarına okuduğu okuldaki arkadaşlarından ulaşıldı. Oso’nun Okmeydanı’nda mülteci çocukları için açılan Can Suriye İlköğretim Okulu’nda 2. Sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.
EVDEKİ FOTOĞRAFLAR ALINMIŞTI
Dün Oso’nun akrabaları, polisin ailenin bulunduğu Örnektepe’deki evine gittiklerini ve Oso’nun bütün fotoğrafları ile evdeki tüm telefonları topladığını söylemişti. Akrabaları, polisin bu tavrını “Raşid’in fotoğraflarının paylaşılmasını önlemek ve olayın yayılmasını engellemek için topladılar” şeklinde yorumlamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here