Mertcan Avcı’nın tahliyesine itiraz

Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı ile ona yardım eden kardeşi Mertcan Avcı’nın yargılandığı davada Mertcan Avcı hakkında verilen tahliye kararına hem aile avukatı hem de Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından itiraz edildi
Muğla’da 16 Temmuz 2020 tarihinde kaybolan Pınar Gültekin’in cenazesi, 21 Temmuz’da Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi’nde bulunmuştu. Başlatılan soruşturma kapsamında Pınar Gültekin’i katlettiği tespit edilen Cemal Metin Avcı ve ona yardım eden kardeşi Mertcan Avcı hakkında açılan davanın 15 Şubat’ta görülen duruşmasında Cemal Metin Avcı’nın tutukluluğunun devamına karar verilmiş, Mertcan Avcı ise tahliye edilmişti.
Kaçma şüphesi
Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Mertcan Avcı hakkında verilen tahliye kararına itiraz etti. Başsavcılığın itirazında gerekçe olarak, “tüm delillerin tamamen toplanmamış olması ve sanığın kaçma şüphesinin bulunması” gösterildi.
Pınar Gültekin’in aile avukatı Rezan Epözdemir de, Muğla 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne itirazda bulundu. İtirazda Mertcan Avcı’nın jandarmadaki ve mahkemedeki çelişkili ifadelerine dikkat çekilirken, HTS kayıtları, tanık beyanları ve sanığın çelişkili beyanları dikkate alındığında, sanığın olay günü ve saatlerinde suç mahallinde bulunduğu iddialarına işaret edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here