Melek İpek’ten destek verenlere mesaj

Özsavunmasını kullanarak kendisine işkence eden Ramazan İpek’i öldüren Melek İpek, tutuklu olduğu cezaevinden avukatı aracılığıyla gönderdiği mesajında destek veren herkese teşekkür etti.
Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde kendisine işkence eden eşi Ramazan İpek’i özsavunmasını kullanarak öldüren Melek İpek, 9 Ocak’ta çıkarıldığı mahkemece yaralı halde tutuklandı. Melek İpek ile cezaevinde görüşen avukat Ahmet Onaran, müvekkilinin sağlık durumuyla ile ilgili sıkıntıları cezaevi yetkililerine bildirdiğini belirtti.
Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan avukat Onaran, “Kızlarını çok özlediğini, desteğiniz, duyarlılığınız ve dualarınız için çok teşekkür ettiğini, adaletin yerini bulacağını ve bir an önce evlatlarına kavuşacağını söyledi. ‘Burada nasılsın’ diye sorduğumda ‘En azından burada dayak yok’ diye cevap verince tutulup kaldım” ifadelerini kullandı.
‘Süreci takip ediyoruz’
İpek’in tutukluluk sürecine itiraz edeceklerini açıklayan Onaran, sözlerini şöyle sürdürdü: “İtiraz sürecinde dosyasının daha dikkatli ve özenli gözler tarafından okunduğu zaman Melek’in bir an önce özgür kalacağına inancımızı koruyorum. Sürece katkı sağlayan ve bu davayı sonuna kadar gönüllülük esasına göre takip edeceklerini ifade eden yüzlerce hukukçumuza, sosyal medyada Melek İpek’in sesi ve nefesi olmak adına paylaşımda bulunan ve sayıları milyonlara yaklaşan gönül insanlarına, sivil toplum örgütlerine ve Melek’in haklı mücadelesi için dertli olan herkese Melek İpek ve ailesi adına canı gönülden teşekkür ederim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here