Maltepe’de CHP’li meclis üyesi grev kırıcılığı yaparken yakalandı

Grevdeki Maltepe Belediyesi işçileri Kayseri plakalı bir çöp toplama kamyonu içinde Maltepe Belediyesi CHP Meclis Üyesi Gönül Dinler’i grev kırıcılığı yaparken yakaladı.

Grevdeki Maltepe Belediyesi işçileri grev kırıcıları engellemek için sokağa çıktıklarında Kayseri plakalı bir çöp toplama kamyonunda Maltepe Belediyesi CHP Meclis Üyesi Gönül Dinler ile karşılaştı. Gönül Dinler grevin sürdüğü Maltepe’de çöp toplarken yakalandı. İşçilerin tepki gösterdiği Dinler cevap vermedi, grev kırıcılığı teşhir etmek isteyen işçilerin fotoğrafını çekti.

Maltepe Belediyesi işçilerinin grevinin dördüncü gününde Maltepe sokaklarında Kayseri plakalı araçlar görülmeye başlandı. İlk iki gün çöp toplayan İBB logolu araçların, gelen tepkilerden sonra çekilmesi üzerine Kayseri plakalı çöp toplama araçları grev kırıcılığı görevini üstlendi.

İstanbul Belediyesi Beyaz Masa tarafından yapılan açıklamada ise Maltepe Belediyesi sınırları içerisindeki çöpleri toplamanın Maltepe Belediyesinin sorumluluğunda olduğu belirtilerek “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin herhangi bir müdahalede bulunması yasaktır” ifadeleri kullanıldı.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here