Maden işçileri direnişlerine Kırkağaç’ta devam edecek

AKP Grup Başkan Vekili Özlem Zengin ile görüşen Uyar maden işçileri, görüşmenin olumlu geçtiğini belirterek, direnişlerine Kırkağaç’ta devam edeceklerini söyledi

Tazminat hakları için direnen Uyar maden işçilerin Ankara yürüyüş yasağı Manisa Valiliği tarafından 15 gün daha uzatıldı. Manisa Salihli Trafik Parkı’nda bekleyişini sürdüren maden işçilerinin seçtiği 3 temsilcisi ve Bağımsız Maden-İş Sendikası Uzmanı Kamil Kartal’dan oluşan heyet akşam saatlerinde AKP Grup Başkan Vekili Özlem Zengin ile bir görüşme gerçekleştirdi. Sosyal hesabından duyuru yapan Bağımsız Maden İş Sendikası görüşmenin olumlu geçtiğini duyurdu.
Görüşmeye ilişkin açıklamada bulunan Bağımsız Maden İş Sendikası Örgütleme Sekreteri Başaran Aksu, “AKP Grup Başkan Vekili Özlem Zengin’in sorunun mutlaka çözülmesi gerektiğini ifade etti. Enerji Bakanı ve Cumhurbaşkanı ile bu konuyu bir hafta içinde görüşeceğini söyledi. Biz kendisine maden işçilerinin sonuna kadar haklı olduğunu, bu sorunun en başında beri çözülmesi gerektiğini ifade ettik” dedi.
Aksu, Soma’ya dönmeden Kırkağaç’ta somut bir çözüm gelinceye kadar mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.