Lütfü Türkkan sordu: Ay’a gidişler de yolcu garantili mi olacak?

İYİ Partili Lütfü Türkkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Ay’a gideceğiz’ açıklamasını; geçiş garantili köprüler, uçuş garantili havalimanları ve hasta garantili hastaneleri hatırlatarak değerlendirdi: “İktidara soruyorum. Ay’a gidişler de yolcu garantili mi olacak?”

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Meclis’te gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘Milli Uzay Programı’na ilişkin eleştirilerini sıralayan Türkkan, “Yeryüzünde hikâye bitti, yeryüzünde yalan bitti, gözlerini gökyüzüne çevirdiler. Sayın Cumhurbaşkanı 2023’te ayla ilk temas ‘müjdesinin’ startını dün akşam verdi. Karadeniz’de bulduk dedikleri gazı yememiş vatandaş, bakalım şimdi o gazla aya gidecek mi? Göreceğiz. Esnafa 3 kuruş yardım dağıtamıyorlar, aşıyı beceremiyorlar uzaya sert iniş yapacaklarmış. Siz ilk sandıkta kayaya çarpacaksınız” dedi.

‘Ay’a gidişler de yolcu garantili mi olacak?’

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçmişte, “Cumhurbaşkanımız, Ay’a 4 şeritli yol yapacağım dese inanacak seçmenimiz var” ifadelerini kullandığını belirten Türkkan, “yerli otomobil” ve “yerli uçak” söylemlerinin gerçekleşmediğini belirterek yaptığı açıklamada, “Akıbeti hakkında hala bilgimiz olmayan Berat Albayrak doğru bir şey söyledi o da buydu. Peki ben de buradan soruyorum. Zeki Müren de bizi görecek mi? İstanbul’a yeni yapılan, dünyanın en büyüğü olduğu iddia edilen, havaalanına bile metro ile gidilemezken, 2023’te aya gidiyoruz. Buradan İktidara soruyorum; Ay’a gidişler de yolcu garantili mi olacak?” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here