Leyla Güven’den dayanışma teşekkürü

DTK Eş Başkanı Leyla Güven kendisiyle dayanışmak için İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın harekete geçmesi  için mektup gönderen dünyaca ünlü yazar, aktivist, sendikacılar ve milletvekillerine teşekkür mesajı yayınladı

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven’e 22 yıl 3 ay hapis cezası verilmesi ve ardından tutuklanmasına ilişkin aralarında Dilbilimci ve Aktivist Noam Chomsky ve eski İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn’in de bulunduğu bazı isimler, sendikacılar ve milletvekilleri, İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın hareket geçmesi için bir mektup kaleme almıştı. Güven, Elazığ Kadın Kapalı Cezaevi’nde kızı Sabiha Temizkan aracığıyla dayanışma mektubu gönderenlere teşekkür mesajı yayınladı.

Güven’in mesajı şöyle: “Geçmişten bu yana siz dostların dayanışması benim için hep çok önemli ve anlamlı oldu. 200 gün süren açlık grevi eylemim sırasında da bu desteğinizi esirgemediniz. Bugün yaşadığım haksız tutuklulukla ilgili dayanışmanız da beni çok mutlu etti. Uluslararası dayanışmanın gücüne inanıyorum. Bulunduğum her yerde mücadelemi var gücümle sürdüreceğim ve özgürlüğe hep beraber adım adım yaklaştığımızdan şüphem yok. Yeni yılın bu umutlarımızın daha da güçleneceği gelişmelere vesile olmasını diliyorum. Dayanışmayla.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here