Kentsel dönüşüm anlaşması yapmayan mahalleli evlerinden çıkarılmak isteniyor

 

Mardin Yeşilli ilçesinde kentsel dönüşüm projesinde evlerinin yıkılması konusunda anlaşma yapmamalarına rağmen elektrikleri kesilen mahalleli AKP’li belediye başkanını istifaya çağırdı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü ile Mardin’in Yeşilli Belediyesince ortaklaşa gerçekleştirilen “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamına ilçede geçtiğimiz aylarda kimi mahallelerde yıkım işlemlerine başlanmıştı. Ancak belediye ve şirket ile evlerinin Kentsel Dönüşüm kapsamına girmesi konusunda anlaşma yapmadıklarını belirten mahalle sakinlerinin evlerinin yıkımına başlanacağı gerekçesi ile elektrikleri kesildi.

Belediyeden mahalleliye evlerini terk etmemeleri durumunda zor kullanılarak evlerinden çıkarılacakları yönünde uyarı yapılırken, elektriklerin kesilmesi mahalleliyi isyan ettirdi.

Sokağa çıkan mahalleli belediye binasına yürüyerek, AKP’li Belediye Başkanı Hayrettin Demir’i istifaya çağırdı. Sokaklarda saatlerce “Başkan istifa” sloganları atan mahalle sakinleri, Belediye Başkanı Demir’in kendilerini tehdit ettiğini belirtti.

Aradan geçen 24 saate rağmen elektrikleri halen verilmeyen yurttaşlar, yaşanan her şeyin AKP’li belediye başkanının zorlaması nedeniyle yaşandığını belirterek, evlerinin yıkılmasına izin vermeyeceklerini dile getirdi. Mahalle sakinleri sorunun bir an önce çözülmesi için yetkililere çağrıda bulunurken, sorunun çözülmemesi durumunda mağduriyetlerin artacağını dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here