Kayyum rektör Bulu: “İstifayı asla düşünmüyorum”

Boğaziçi Üniversitesine üniversite dışından rektör olarak atanan Melih Bulu, “Asla istifayı düşünmüyorum. Başta bu krizin 6 ay içinde biteceğini öngörmüştüm, öyle de olacak” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesine üniversite dışından rektör olarak atanan eski AKP milletvekili aday adayı Melih Bulu, asla istifa etmeyi düşünmediğini söyledi.

Akademisyenlerin sırt çevirdiği, istifası için yapılan eylemlerde yüzlerce kişinin gözaltına alındığı Melih Bulu, HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’ya konuştu.

“Asla istifayı düşünmüyorum. Başta bu krizin 6 ay içinde biteceğini öngörmüştüm, öyle de olacak” diyen Bulu, “Peki ama bitme emaresi var gibi görünmüyor. Üstelik 6 ay çok uzun bir süre, böyle karmakarışık bir 6 ay geçer mi” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Elbette böyle sert geçecek bir 6 ay değil. Tansiyon düşecek ancak 6 ay içinde kriz tamamen biter.”

Geldiğinden beri 100 kadar akademisyenle konuştuğunu iddia eden Bulu, 20 kadar akademisyenin “mahalle baskısı uygulayarak işi bloke ettiğini” öne sürdü.

Bulu ayrıca kendisi tarafından danışman olarak atanan fakat görevi reddettiğini duyuran Oğuzhan Aygören’e dair şunları söyledi:

“Oğuzhan Hoca ile eski tanışıklığımız var Nagehan Hanım. Aramızda hep birlikte ne yapabiliriz diye konuşurduk. Ben kendisini rektör danışmanlığına atadığımda başta her şey iyiydi ancak sonra mensubu olduğu DEVA Partisinden çok tepki geldi, o nedenle geri adım atmak zorunda kaldı.”

“#LGBTRezaleti” etiketiyle tweet atarak LGBTİ+ öğrencileri hedef alan Bulu’nun Alçı’ya “Burada LGBT kimliği hedef alınıyor gibi bir yaklaşım yok, Boğaziçi kurumsal olarak her kimliğe saygılıdır. Benim LGBT bireylere yönelik asla bir tepkim söz konusu değil. Ben de LGBT bireylerin haklarını ve özgürlüklerini savunan bir insanım” demesi dikkat çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here