Kayı İnşaat işçileri 6 gündür eylemde: Bakma oradan Coşkun, 300 işçinin hakkını ver!

İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri, 2 yıldır alamadıkları maaşları için 6 gündür Yapı Kredi Plaza’nın önünde eylemlerine devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen işçilerin sayısı 300’e yükseldi

İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri, 2 yıldır alamadıkları maaşları için 6 gündür Yapı Kredi Plaza’nın önünde eylemlerine devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen işçilerin sayısı 300’e yükseldi.

Günlerdir devam eden Kayı İnşaat işçilerinin bugünkü eylemine HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu da katıldı. Piroğlu, bütün işçileri, sendikaları, tüm emek dostlarını Kayı İşçilerine destek vermeye, omuz omuza mücadeleyi büyütmeye davet etti.

“Coşkun Yılmaz’dan borç almaya gelmedik, biz Coşkun Yılmaz’dan hakkımızı almaya geldik” diyen işçiler, “60 günde olsa, 660 günde olsa haklarımızı almadan gitmeyeceğiz. Dışişleri Bakanı, Sağlık Bakanı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı nerede? İşçilerin sesine bir an önce kulak verin. 2 yıldır parasını alamayan işçiler patrona sesleniyor: “Bakma oradan Coşkun! Parayı öde parayı. 300 tane işçinin hakkını yedin.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Koskoca bir Kayı İnşaat vurgunudur”

2 yıldır çalışıp hak edişlerini alamayan işçilerin açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bu sadece işçilerin alacağı meselesi değildir. Koskoca bir Kayı İnşaat vurgunudur. O yüzden biz Coşkun Yılmaz’ın yakasındayız. ‘İşçilerin hak edişlerine el koyarım, sonrasında da rahat ederim’ demek yok. Coşkun Yılmaz ve tüm patronlar yerlerinde rahat oturamasınlar. Biz onların rahatlarını bozmaya devam edeceğiz. Bu şehirleri, bu binaları inşa edenler; hak edişlerine el koyan patronların karşısında mücadele etmesini de biliyor.

whatsapp-image-2021-01-19-at-16-09-29.jpeg

“Haklarımızı almadan gitmeyeceğiz”

Bizler Coşkun Yılmaz’dan borç almaya gelmedik, biz Coşkun Yılmaz’dan hakkımızı almaya geldik.  60 günde olsa, 660 günde olsa haklarımızı almadan gitmeyeceğiz. Dışişleri Bakanı, Sağlık Bakanı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı nerede? İşçilerin sesine bir an önce kulak verin.

“Hakları için mücadele eden işçilerin yanındayız”

Bizler, hakları için mücadele eden Baldur işçilerinin, Ekmekçioğlu Metal işçilerinin, Migros işçilerinin, PTT işçilerinin, Cargill işçilerinin, Bimeks işçilerinin, Atlas Global işçilerinin, Uzel Makine işçilerinin, Soma ve Ermenek’te hakları için direnen maden işçilerinin, Nak Kargo işçilerinin yanındayız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here