Kaybolan Güneş’in kaçırıldığı görüntüleri ortaya çıktı

Dün akşamdan beri kayıp olan Gökhan Güneş’in kaçırıldığı görüntüleri ortaya çıkarken, Güneş’in daha önce de polisler tarafından kaçırılmaya çalışıldığını belirten ailesi İHD’ye başvuruda bulunacak.

İstanbul İkitelli’den çalıştığı Başakşehir’deki şantiyeye gitmek üzere dün 12.20 sularında 79 FY hattına binen Gökhan Güneş, otobüsten indiğinde etrafını saran 4-5 kişi tarafından kaçırıldı. Güneş’ten dünden beri haber alınamıyor.

Güneş’in kaçırılma anları ise kaçırıldığı cadde üzerinde bulunan kamera kayıtlarında görülüyor. Şehit Abdülselam Özatak İlköğretim Okulu durağında inen Güneş, otobüsten inmeden önce yolun karşısında duran Nissan marka araçtan 3 kişi inerek otobüs durağına doğru geçiyor. Güneş’in durakta bekleyen başka bir araçtan inenlerle birlikte Güneş’in etrafını saran kişiler zorla araca bindirmeye çalıştığı belirtildi.

Güneş’in zorla araca bindirildiği sırada çevredeki yurttaşların ise olayı izlediği görülüyor.

Daha önce de kaçırılmaya çalışılmış

Güneş’in ailesi, Güneş’in polisler tarafından daha önce de kaçırılma girişiminde bulunulduğunu belirterek, avukatları aracığıyla İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne başvuru yaptı. Aileye başvuru yanıtı ise “Gökhan Güneş burada değil” oldu.

Bugün gün içinde tekrar İstanbul TEM’i arayan aileye bir kez daha, “Gökhan burada değil. Hakkında herhangi bir arama kararı da yok” yanıtı verildi. Kaçırıldığına dair görüntüler ortaya çıktıktan sonra Jandarma istihbaratın akşam saatlerinde memleketi Tokat’ta yaşayan amcasını arayarak, “Gökhan burada mı, geldi mi? Çocuk senin yanında mı” sorularını yönelttiği öğrenildi.

Aile yarın İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’ne başvuru yaptıktan sonra basın toplantısı düzenleyecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here