Kapitalizm öldürür, dayanışma yaşatır: Gönüllü Öğrenciler Sarıgazi'de erzak toplamaya başladı

Sarıgazi Dayanışma Ağı’yla birlikte Kaldıraç Üniversite’nin Gönüllü Öğrenciler Mahallede çalışması, Sarıgazi’de salgın nedeniyle temel gıda ve temizlik malzemelerine ihtiyaç duyan ailelere ulaşmak üzere erzak toplamaya başladı.

Kaldıraç Üniversite’nin konuya dair açıklaması:
“Yeni koronavirüs salgını nedeniyle toplumun bir kesimi sosyal izolasyon tedbirleri aldı. 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirildi, ilk ve ortaöğretime 30 Nisan’a kadar
ara verildi. Bunların yanı sıra bir çok işçi fabrikalarda güvencesiz, sağlıksız çalışma koşullarında çalışmaya devam ediyor. Biz öğrenciler olarak tüm bu yaşananları gördük ve bir şey yapmamız gerektiğine karar verdik. “Gönüllü Öğrenciler Mahalleye” diyerek Sarıgazi ve Sarıyer mahallelerinde çalışmamızı başlattık.
Birçok semtte olduğu gibi Sarıgazi mahallesinde de dayanışma ağı kuruldu ve gönüllü öğrencilerle birlikte çalışmalara başladık. İlk önce mahallemizde ihtiyacı olan aileleri ve 65 yaş ve üzeri aileleri tespit ettik. Daha sonra ihtiyaç listesi çıkardık ve dayanışma ağını en küçük çevremizden en geniş çevreye genişletmeyi hedefledik. Erzak yardımında bulunan insanlardan, mahalle muhtarlarına kadar geniş bir yelpazede dayanışma ağımızı büyütmeye başladık.  Çalışmalarımız devam ediyor, herkesi dayanışmaya çağırıyoruz.
Dayanışma yaşatır!”