Kanal İstanbul projesi imar planlarına itiraz süreci başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının askıya çıkardığı Kanal İstanbul imar planlarına itiraz süreci başladı. İstanbullular 24 Nisan’a kadar planlara e-posta yoluyla ya da elden dilekçe ile itiraz edebilecek

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘Çılgın Proje’ diyerek sunduğu Kanal İstanbul Projesi’nde yeni bir süreç başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 25 Mart tarihinde Kanal İstanbul ve Yenişehir Rezerv Yapı Alanı Planlarını onaylayarak askıya çıkarttı.

Arnavutköy, Başakşehir, Avcılar, Küçükçekmece, Bakırköy, Eyüp, Bağcılar, Esenler ve Bayrampaşa olmak üzere 9 ilçeyi kapsayan planlar, 90 bin futbol sahası büyüklüğünde bir alanı etkileyecek. Mevcut tarım, orman ve mera alanları ile su kaynaklarını geriye döndürülemeyecek şekilde tahrip edecek Kanal İstanbul Projesine birçok bilim insanı itiraz ediyor.

İtiraz süresi 24 Nisan’a kadar

Askıya çıkarılan Kanal İstanbul revize planlarına itiraz hakkını kullanmak isteyen İstanbullular, www.kanal.istanbul web sitesinden itiraz dilekçesini indirip, imzalayarak [email protected] adresine e-posta yoluyla iletebilecek ya da İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ataşehir hizmet binasına elden teslim edilebilecek. İtiraz süresi 24 Nisan 2021 tarihinde sona eriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here