Kaldıraç okurlarından polis tehdidine karşı açıklama

Kaldıraç İzmir Temsilciliği, okurlarına yönelik polis tehditlerine tepki gösterdi.
Kaldıraç Dergisi İzmir Temsilciliği, polislerin okurlarına dönük ajanlaştırma faaliyeti yürüttüğünü açıkladı. Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) İl Örgütü’nde yapılan açıklamayı dergi okuru İlker Savran okudu.
Savran, Kaldıraç okurlarının polisler tarafından “sohbet” adı altında tehdit edildiklerini ve ajanlık dayatıldığını söyledi. Savran, “Adını Mehmet Pehlivan olarak ifade eden polis memuru okurlarımızı ve devrimci faaliyetleri ailelerimize karşı kriminalize etmeye çalışmıştır. Bu kişi whatsapp görüşmelerinin takip edildiğini belirtmiş, yaptığının yasadışı olduğunun söylenmesi üzerine, ‘Bana karşı ne yapabilirsiniz. Avukatınız bana ne yapabilir bana gücünüz yetmez’ gibi ifadelerle hukuksuzluklarını açıktan ifade etmiştir” dedi.
Boyun eğmeyeceğiz
Dayatmalara karşı boyun eğmeyeceklerini söyleyen Savra, “Biz daha fazla örgütlenerek, ailelerimizle, işçi kardeşlerimizle, ablalarımızla, abilerimizle, öğrencilerle, kadınlarla ele ele omuz omuza bu harami düzeninizi yıkacağız yerine      özgür eşit bir dünyaya yürüyen Sosyalist Anadolu’yu koyacağız” ifadesini kullandı.