Kadınlardan 14 Şubat tepkisi

Adana’da 14 Şubat Sevgililer Günü’ne dair açıklama yapan kadınlar, “Atanmış değil seçilmiş aşk, ölmek değil yaşamak istiyoruz” dedi.
Adana Kadın Platformu, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle “Atanmış değil seçilmiş aşk, ölmek değil yaşamak istiyoruz” sloganıyla Heykelli Park önünde açıklama yapmak istedi. Parkı ablukaya alan polis, Adana Valiliği’nin 15 günlük eylem yasağını gerekçe göstererek, açıklama yapılmasına izin vermeyeceğini belirtti.
Polis engeline rağmen açıklamayı yapan kadınlar adına konuşan Adana Kadın Platformu Ayşe Bezeyiş, 14 Şubat Sevgililer Günü’nün “kapitalist, erkek egemen sistemin” kadınların şiddetin gölgesinde yaşamıyormuşcasına kadınlara sahte bir değer biçtiği bir gün olarak niteledi.
Kadınların her alanda şiddete maruz kaldığını dile getiren Bezeyiş, her yerde isyanda olduklarını aktararak, “Eşitliğin olmadığı bir dünyada aşk da yok! Varlığımıza, arzularımıza, kararlarımıza, ‘Hayır’larımıza alışacaksınız. Atanmış değil seçilmiş aşk, ölmek değil yaşamak istiyoruz” diye belirtti.
Açıklama devam ettiği sırada polis, sık sık anons yaparak, açıklamaya katılanlar hakkında adli ve idari işleme başlatılacağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here