İzmir’de kırmızı ışıkta geçtiği iddia edilen sivil polis aracı moto kuryeye çarptı

Sivil polis memurunun aracı ile moto kuryeye çarptığı, tutanak tutulmasının ise ağırdan alındığı iddia edildi. Belinde ve iki bacağında kırıklar olan kurye çalışanı hastaneye kaldırıldı.

İzmir Bornova’da İstiklal Caddesinin Aşık Veysel Rekreasyon alanı, otoyol girişi kavşağında bir sivil polis memurunun moto kuryeye çarptığı iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre Aşık Veysel Rekreasyon alanı otoyol kavşağı girişinde kırmızı ışığı geçen sivil araç kullanan polis memuru sürücü, Ç.S. isimli moto kuryeye çarptı.

Olay yerine gelen iki otoyol devriyesi bölgeleri olmadığı gerekçesiyle tutanak tutmadığı, gelen üçüncü polis ekibinin tutanak tuttuğu ifade edildi.

Her iki bacağının kırıldığı belirtilen Ç.S. isimli kurye çalışanı ise ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesine kaldırılırken olaya şahit olan bir yurttaş olayın üstünün kapatılmaya çalışıldığını iddia etti.

Tutanak için ağırdan alındı

Yurttaş, “Direkt çarpmayı değil de toplanmayı gördüm. Yakınları çarpan araç sürücüsünün polis memuru olduğu için ağırdan aldığını da söyledi. İki bacağı da kırıldı kuryenin. 3 yaşında da çocuğu varmış. ‘Ailede tek çalışan benim. Ben ailemin tek çocuğuyum dedi’ bana…” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Hastanesi yoğun bakımda olduğunu öğrendiğimiz Ç.S’nin iş arkadaşı başka bir kurye ise, “Sivil aracıyla bir polis yeşil ışıkta geçen arkadaşımıza kendisi kırmızıyla geçerek karşıdan geldiğinde yandan vuruyor. Belinde ve iki bacağında ciddi derecede kırıkları olduğunu biliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here