İzmir’de deniz taştı: İki kişi yaşamını yitirdi

İzmir’de dün geceden bu yana etkili olan sağanak yağışın ardından deniz taştı, sel sularına kapılan iki kişi yaşamını yitirdi

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dün geceden bu yana etkili olana sağanak yağışın ardından deniz taştı. Mavişehir Mahallesi’nde, sahil kesimindeki sitelerin otoparkında ve yol kenarında park halindeki araçlar su altında kaldı. Yurttaşlar araçlarını kurtarmak için çaba harcadı.
Menderes ilçesinde ise, Dereköy ile Görece mahalleleri arasındaki Çakallar mevkiinde dereden geçmeye çalışan hafif ticari araç, akıntıya kapıldı. Derede sürüklenmeye başlayan aracın sürücüsü Engincan Parlatan (20) ile Ayhan Alistrat ve Derya Parlatan (33) kurtulmayı başarırken, Mehmet Aslan ve Soner Uyar akıntıda kayboldu. Araçtan kurtulanların haber vermesi üzerine arama kurtarma çalışması başlatıldı. Araç olay yerinden yaklaşık 800 metre uzaklıkta bulundu. Şartların zorlaşması üzerine gece ara verilen arama kurtarma çalışmasına yeniden başlandı. Ekipler, aracın sürüklendiği yerle bulunduğu nokta arasındaki dere içi ve çevre arazilerde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Daha sonra derede sürüklenen araçta kaybolan iki kişinin cansız bedenine ulaşıldı.
Olay yerinde açıklama yapan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, dünden bu yana etkili olan yağışlar nedeniyle kent genelinde bazı noktalarda kısmi su baskınlarının meydana geldiğini, Menderes’teki derede de taşkın oluştuğunu belirtti.
Buca ilçesinde de, iki site arasındaki istinat duvarının çökmesi sonucu enkaz altında kalan ve hasar gören araçlar çekiciyle çıkarıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here