İstanbul’da kar maskeli saldırı: Eren Yılmaz 6 kuşunla vuruldu

İstanbul’da Eren Yılmaz isimli gencin dün akşam İkitelli’de, kar maskeli 2 kişi tarafından 6 kurşunla vurulduğu ifade edildi. Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği (TAYAD) bugün 14:00’da, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde saldırıyı protesto edecekleri bir basın açıklaması düzenleyecek.

Saldırıya tanık olduğunu söyleyen arkadaşı, Eren Yılmaz’la birlikte yolda yürürken saldırıya uğradıklarını ve kar maskeli 2 kişinin Yılmaz’a 6 kurşun sıktıklarını söyledi.

İkitelli’de bir arkadaşıyla birlikte yolda yürürken kimliği belirsiz ve kar maskeli 2 kişi tarafından ateşli silahla vurulan 30 yaşındaki Eren Yılmaz, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Halen yoğun bakımda bulunan ve bilinci kapalı olan Yılmaz’ın sağlık durumunun ciddiyetinin koruduğu belirtildi.

Yılmaz’ın vücuduna isabet eden 6 kurşunun belden yukarısına isabet edenleri, dün gerçekleştirilen ameliyatla çıkarıldı. Fazla kan kaybettiğinden dolayı vücudunda kalan diğer kurşunların ikinci bir ameliyat ile alınacağı ifade edildi.

Yılmaz bugün ikinci kez ameliyata alındı. Yakınları sosyal medya hesaplarından AB Rh+ kana ihtiyaç olduğunu duyurdu.

Öte yandan bugün saat 14:00’da Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği (TAYAD) saldırıyı protesto edecekleri bir basın açıklaması düzenleyecek.


Uyuşturucu çeteleri iddiası

Öte yandan bazı sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda Eren Yılmaz’ın “uyuşturucu çeteleri” tarafından vurulduğu iddia edilerek, “Yoldaşımız Eren Yılmaz çeteler tarafından vuruldu Çünkü; AKP halkın çocuklarını uyuşturucuyla zehirliyor. Çünkü; Uyuşturucuyla, çeteleriyle sormayan sorgulamayan bir gençlik, bir halk yaratmaya çalışıyorlar. Çünkü; Eren, mahallesini savunan namuslu bir gençtir.” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here