İstanbul’da HDK bileşen ve üyelerine yönelik operasyonda 7 kişi tutuklandı

İstanbul’da yapılan ev baskınlarında aralarında Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz’un bulunduğu 6 kişi “Örgüt üyesi olmak” iddiası ile bir kişi de farklı bir dosyadan kaynaklı tutuklandı.
İstanbul’da 26 Kasım’da yapılan ev baskınlarında aralarında Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz ve gazeteci Kesire Önel’in de olduğu 18 kişi gözaltına alındı.  Vatan Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde 18 kişi ifade işlemlerinin ardından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne çıkarıldı.
Adliye çıkarılan Mehmet Karadağ, İsmail Adanmış, Kesire Önel, Hevidar Yiles, Hüsnü Taş, Erşan Olgunlu, Aydın Tekin, Mizgin Aksu, Didem Atabey, Ramazan Yurttapan, Nizamettin Açık adli kontrol şartı ile mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan bu isimler adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
7 kişi tutuklandı
“Örgüt üyesi olmak” suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz, Sedat Acay, Nazım Adıgüzel, Alaattin Altıntaş,Muhlis Bozdemir ve Yusuf Çelik ise tutuklandı.

Emine Kaya ise savcılıkta alınan ifadesinin ardından farklı bir dosyadan tutuklandı.