İşçiler virüs önlemi alınmadığı için iş durdurdu

Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube’nin örgütlü olduğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler, İZSU ve farklı birimlerde çalışan işçiler, koronavirüs salgınına karşı önlemler alınmadığı için iş durdurdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU) ve farklı birimlerde çalışan işçiler, koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı gerekli önlemlerin alınmadığı gerekçesiyle bugün iş durdurdu.
‘İşçiler işbaşi yapmayacak’
Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube’nin Yönetim Kurulu, “İki gün önce temsilciler kurulunda aldığımız karar doğrultusunda birimlerimizde koronavirüsünden kaynaklı koruyucu malzeme maske ve eldiven dağıtılmadığı taktirde iş bırakacağımızın kararını almıştık. Birçok birimimizde önlemi almıştır. Ancak uyarılarımızı dikkate almayan Parkbahçeler Dairesi Başkanlığı bu önlemleri almamıştır. Bu nedenle bugün Parkbahçelerde çalışan arkadaşlarımız işe gidecek ama işbaşı yapmayacaktır” dedi.