İşçi sınıfı direniyor: Ekmekçioğulları işçileri 22, PTT işçileri 15, Baldur işçileri 5 gündür hakları için direnişte

Sendikal haklarını kullandıkları için hukuksuzca işten çıkarılan işçiler ülkenin dört bir yanında direnişte. Anayasal haklarını engelleyen patronlara karşı seslerini yükselten işçiler, sendika hakları için mücadele ediyor. Ekmekçioğulları işçileri 22, PTT işçileri 15, Baldur işçileri ise 5 gündür hakları için direniyor

Sendikal haklarını kullandıkları için hukuksuzca işten çıkarılan işçiler ülkenin dört bir yanında direnişte. “Ahlaksızlık” maddesi olarak bilinen Kod29 ile işten çıkarıldıkları için işsizlik sigortasından yararlanamadıkları gibi ihbar ve kıdem tazminatı haklarından da yararlanayan işçiler, patronlara karşı seslerini yükselterek hakları için mücadele ediyor. Ekmekçioğulları işçileri Çorum’da 22 gündür, PTT işçileri oturma eylemleriyle 15 gündür, Baldur işçileri ise Gebze’de 5 gündür hakları için direniyor.

Çorum’da sendikalaştıkları için işlerine son verilen Ekmekçioğulları işçileri eylemlerinin 22’inci günde “Sendika haktır engellenemez” diyerek zafer elde edene kadar direneceklerini bir kez daha yineledi.

 

PTT-Sen ve PTT Kargo-Sen’de örgütlendikleri gerekçesiyle işten çıkarılan taşeron işçilerin, İstanbul, İzmir ve Bursa PTT başmüdürlükleri önünde başlattıkları oturma eylemi 15 gündür devam ediyor. PTT taşeron işçileri yalnız olmadıklarını belirterek PTT Genel Müdürlüğü’ne “PTT uyuma, sabrımızı taşırma” diye seslendi.

 

Toplu sözleşme ve sendikal hakları için direnen Baldur işçileri Gebze’deki direnişlerinin 5’inci gününde “Sendika haktır, iş, ekmek yoksa barış da yok diyerek” taleplerini bir kez daha dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here