İkizdere’de askerler direnişçilerin çadırlarını söktü

Taş ocağına karşı 25 gündür direnişini sürdüren İkizdereli köylülerin çadırları gece saatlerinde yapılan baskınla yerlerinden söküldü. Yaşananlara tepki gösteren köylüler, “Türkiye Cumhuriyeti kanunları değil de Cengiz’in kanunları işliyor” diye tepki gösterdi. 

Rize’nin İkizdere ilçesinde yapılmak istenen taş ocağına karşı 25 gündür doğa nöbetini sürdüren köylülerin çadırları gece askerler tarafından yerlerinden söküldü. Taş ocağına karşı ormanlarını savunan köylülerin Cevizlik köyünün girişine kurdukları çadırlar gece 02.30’da askerler, İl Hıfzıssıhha Meclisi’nin kararını gerekçe göstererek, çadırların hepsini yerinden söktü.

‘Tek dertleri taş’

Sabah saatlerinde İlçe Jandarma Karakoluna gittiklerini anlatan köylüler, kendilerine pandeminin gerekçe gösterildiğini söyledi. Askerlerden yazılı bir gerekçe istediğini ifade eden köylüler, “Türkiye Cumhuriyeti kanunları değil de Cengiz’in kanunları işliyor. Bu kadar vicdansızlık olmaz ki. İnsanlar orada yaşıyor, onlara sormadan yangından mal kaçırır gibi çadırları alıyorsun. Cengiz’in makinalarını koruyorlar, insanlara ne olduğu umurlarında değil. Tek dertleri taş” diye tepki gösterdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here