İçişleri Bakanlığı’ndan restoran, kafe, park, piknik alanları ile ilgili genelge

İçişleri Bakanlığı, lokanta, restoran, kafe gibi işyerleri ile park, piknik alanları, mesire yerleri ve giyim pazarlarıyla ilgili genelge yayımladı.
Genelgeye göre, lokanta, restoran, kafe, pastane, kahvehane, çay bahçesi, lokaller 1 Haziran’dan itibaren saat 22.00’ye kadar hizmet verebilecek. Spor merkezleri ve tesisleri saat 24.00’a kadar hizmet verebilecek.
Park, bahçe, piknik alanları, mesire yerleri, plajlar da 1 Haziran’dan itibaren kullanılabilecek.
Genelgede, park/bahçe, rekreasyon alanları, piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile sahil bantlarında piknik, spor, yürüyüş, gezi, balık tutma vb. faaliyetlere de belirlenen kuralların yanı sıra “mesafe şartlarına uyularak” 1 Haziran’da başlanacağı vurgulandı. Ancak kuralların ya da mesafe şartlarının ayrıntılarına dair herhangi bir bilgiye yer verilmedi.
1 Haziran’da hizmete başlayacak umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde ise iskambil, okey, tavla oynanamayacak, nargile satışları yapılamayacak.
Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amaçlı canlı müzik faaliyetleri de yapılamayacak.