Ana Sayfa Haberler İçişleri Bakanı nefret saçtı: Boğaziçili öğrencilere ‘işgalci’ dedi, ‘LGBT sapkınları’ diye hedef...

İçişleri Bakanı nefret saçtı: Boğaziçili öğrencilere ‘işgalci’ dedi, ‘LGBT sapkınları’ diye hedef gösterdi

‘Boğaziçi’nin olanı biteni izleyen sakinlerine bir sözüm var: Hayatta hiçbir başarının altında imzası olmayan, solcu bile olamayan kart siyasetçilerin tuzağına düşmeyin.’

AKP’li Melih Bulu’nun üniversitelerine kayyım atanmasını protesto edenleri hedef gösteren, LGBTİ öğrencilere karşı cinsiyetçi bir dil kullanarak büyük tepki çeken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, provokatif tutumunu sürdüren yeni bir açıklama daha yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde, öğrenciler ve hocaların, AKP’den milletvekilliği adaylığı ve ilçe yöneticiliği yapan Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasına yönelik protestolarda yere serildiği söylenen “Kabe fotoğrafı” ilgili açılan soruşturmada üniversitenin LGBTİ öğrencilerini hedef gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı!” ifadelerini kullanmış, Soylu’nun hedef göstermesi sonrası 2 öğrenci tutuklanmış, 2 öğrenci de konutu terk etmeme şeklinde adli kontrol kararıyla bırakılmıştı. Öğrencilerin tutuklanmasını protesto etmek için dün üniversitede önünde bir araya gelen 159 öğrenci de sert polis saldırısıyla darp edilerek gözaltına alınmıştı.

Nefret kustu: İşgalciler, LGBT sapkınlarına müsamaha göstermeyeceğiz

Yaşananların ardından İçişleri Bakanı Soylu, bu sabah “Tuzağa düşmeyin” başlığıyla yeni bir açıklama yaptı. Açıklamasında yine rektör kayyımı protesto edenleri ve LGBTİ öğrencileri hedef alan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Kabe-i Muzzama’ya hakaret eden LGBT sapkınlarına müsamaha göstermeli miyiz? Elbette hayır. Rektörlük binasını işgale kalkan LGBT sapkınlarına müsamaha göstermeli miyiz? Elbette hayır. Boğaziçi’nin olanı biteni izleyen sakinlerine bir sözüm var: Hayatta hiçbir başarının altında imzası olmayan, bir ajansın elinde oyuncak olan, solcu bile olamayan kart siyasetçilerin tuzağına düşmeyin. Sizden beklentimiz bilimsel başarı, okul başarısı, büyük ve güçlü Türkiye’ye hazırlanmanızdır.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here