Hrant Dink çeşitli programlarla anılacak

Gazeteci Hrant Dink, katledilişinin 14. yılında anılacak. Rakel Dink’in konuşma yapacağı törenler online olarak gerçekleşecek, Aka-Der ve Kaldıraç Kadıköy’de basın açıklaması gerçekleştirecek

14 yıl önce katledilen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i anma etkinlikleri dün başladı. Cinayetin yıldönümü olan 19 Ocak’taki programda, korona virüsü salgını nedeniyle Hrant’ın arkadaşları internetten canlı yayımlanacak. Aka-Der ve Kaldıraç Kadıköy’de Süreyya Operası önünde saat 19:00’da basın açıklaması gerçekleştirecek.

Hrant Dink’in Arkadaşları’ndan online tören

2007’den bu yana cinayet davasını takip eden ve 19 Ocak anma törenlerini organize eden Hrant’ın Arkadaşları grubu bu yılki anmanın 19 Ocak salı günü saat 14.45’ten itibaren www.hranticinadaleticin.org adresinden canlı yayımlanacağını açıkladı. Gazetecinin eşi Rakel Dink’in yanı sıra, Hrant’ın Arkadaşları grubu da cinayetin gerçekleştiği noktada anma konuşması yapacak. Hrant Dink Vakfı, töreni izlemek isteyenlerin, aynı adres üzerinden etkinlik sayfasına sanal pankartlar getirebileceğini de duyurdu.

DurDe Platformu

Diğer Hrant Dink etkinlikleri de çevrim içi olarak başlıyor. DurDe Platformu’nun etkinliği dün canlı olarak saat 17.00’de gerçekleşti.

Etkinlikte Fethiye Çetin, Bülent Aydın, Canan Coşkun, Fatma Akdokur ve Tibet Şahin konuştu.

Nor Zartonk İnisiyatifi’nden

Nor Zartonk İnisiyatifi’nin yarın gerçekleştireceği etkinlik ise saat 17.00’de başladı. Bu etkinlikte Mahir Özkan, İnci Hekimoğlu, Turgut Öker, Gayane Ayvazyan, Adrian Lomlomdjian, Yektan Türkyılmaz, Aris Nalcı, Alin Ozinian konuşmacı olarak yer aldı. Türkçe ve Ermenice dillerinde olacak etkinlikte ayrıca Devrim Kavalli bir dinleti sunuldu. Etkinlik, Nor Zartonk’un Facebook hesabından canlı olarak yayınlandı.

Yayına bu adresten ulaşılabiliyor: https://www.facebook.com/DurDe.Platformu/videos/818056495449701/

Nor Zartonk’un 19 Ocak salı günü de yine aynı adresten izlenebilecek bir anma etkinliği var.

Image may contain: 1 person, dancing, crowd and text

CANLI YAYIN: Katledilişinin 14. Yılında Hrant Dink’i Anmak

19 OCAK 2021 SALI – 21.00 (GMT+03)

İzlemek için: https://fb.me/e/1RPQvN8SS

Yeni Dünya için Çağrı’dan “Hrant’sız 14 yıl”

Hrant Dink’i anma programı gelecek haftaya dek sürecek. Agos yazarlarından Pakrat Estukyan’ın katılacağı etkinlik, 23 Ocak cumartesi günü saat 20.00’de başlayacak. “Hrant’sız 14 yıl” başlıklı bu etkinlik, Yeni Dünya için Çağrı dergisinin Facebook sayfasından izlenebilecek.

Aka-Der ve Kaldıraç’tan Süreyya Operası önünde basın açıklaması

Anadolu Kültür ve Araştırma Derneği (AKA-DER) ve Kaldıraç 19 Ocak Salı günü saat 19:00’da Kadıköy’de Süreyya Operası önünde basın açıklaması gerçekleştirilecek. Basın açıklaması Direnişteyiz üzerinden canlı olarak yayınlacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here