Hisarcıklıoğlu açık etti: Karantina süresi, patronlar istediği için kısaltılmış!

Koronavirüs hastalarıyla temas edenlerin karantina süresinin, 14 günden 10 güne düşürülmesine ilişkin açıklamalarda bulunan TOBB Başkan Yardımcı Rifat Hisacıklıoğlu, “Özelikle sanayi işletmelerimizde yaşanan sıkıntıları çözmek üzere Sağlık Bakanlığı Covid-19 yakın temasta 14 günlük karantina süresini 10 güne indirdi” dedi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcı Rifat Hisacıklıoğlu, “Özelikle sanayi işletmelerimizde yaşanan sıkıntıları çözmek üzere Sağlık Bakanlığı Covid-19 yakın temasta 14 günlük karantina süresini 10 güne indirdi” dedi.

Açıklamasıyla karantina süresinin patronların istediği için kısaltıldığını açık eden Hisarcıklıoğlu, devamında, “PCR testi negatif çıkar ve semptom gelişmezse 7. günün sonunda karantina bitirilebilecek ve 8. günde işe dönüş sağlanabilecek” ifadesini kullandı.

Hisacıklıoğlu, şunları söyledi:

“Özelikle sanayi işletmelerimizde yaşanan sıkıntıları çözmek üzere Sağlık Bakanlığı Covid-19 yakın temasta 14 günlük karantina süresini 10 güne indirdi. PCR testi negatif çıkar ve semptom gelişmezse 7. günün sonunda karantina bitirilebilecek ve 8. günde işe dönüş sağlanabilecek.

Yanlış anlamayı düzeltmek istiyorum. Bilimsel çalışmalar doğrultusunda Amerikan Hastalık Kontrol Önleme Merkezi ve Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan karantina süresi güncellemelerine Türkiye de uyum sağlamıştır. İş dünyasının talebi de bu yöndeydi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here