HDP’liler Gergerlioğlu için açıklama yapıyor: Doktorlar talimat aldı, bilgi alamıyoruz

HDP’li Meclis İdare Amiri Mahmut Toğrul, gözaltına alındığı sırada darp edilen Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sağlık durumuna ilişkin bilgi alamadıklarını belirterek, “Doktorlar nasıl bir talimat aldıysalar bilemiyoruz ama arkadaşımızla ilgili bir bilgi alamadık” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri, dün evinde darp edilerek gözaltına alınan ve yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakımda olan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu hastanede ziyaret etti. HDP heyeti, Gergerlioğlu’nun son durumuna ilişkin Ankara Şehir Hastanesi önünde açıklama yaptı.
HDP’li Meclis İdare Amiri ve Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasıyla Türkiye demokrasi tarihine bir kara leke düştüğünü belirterek, “Milletvekilliği hukuksuzca düşürülen, 90 bin kişinin oyunu alarak Meclise gelen, herkese din, dil, ırk ayrımı yapmadan, insan hakları perspektifi ile herkesin derdine koşan bir milletvekilinin evine insanlığın kabul etmeyeceği bir tutumla polis baskını yapıldı. Polis zoruyla arkadaşımız tartaklanarak, sürüklenerek maalesef tutuklanmaya çalışıldı” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here