HDP'li milletvekilinin eylemine karşı AKP'li kadın kolları 'protesto' eylemi yaptı

AKP Şırnak Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan, bir grupla birlikte, Cudi’deki orman yangınının söndürülmesini isteyen HDP’li Hasan Özgüneş’in oturma eylemine karşı gösteri yaptı.

AKP Şırnak Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan, çevre il ve ilçelerde topladığı bir grup kadınla birlikte, Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş’in Cudi Dağı’nda 3 aydır süren orman yangının söndürülmesi için yaptığı oturma eylemini “protesto” etti.
Özgüneş’in, sabah saatlerinde oturma eylemi başlatacağını bilen polis, parti binasının etrafındaki araçları çekerek, eylem hazırlığındaki AKP’li kadınlara alan açtı.
Batman, Siirt, Şırnak ve ilçelerinden getirtilen bir grup kadın, polis eşliğinde eylemin yapılacağı HDP il binasının önüne taşındı.
Özgüneş’in orman yangınına karşı yaptığı oturma eylemini protesto eden kadınlar, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın manevi kızı olarak bilinen Hatice Atan tarafından organize edildi.
HDP’lilerin sağduyulu yaklaşımı üzerine herhangi bir provokasyon gelişmezken, çevre illerinde getirtilen kadınlar geldikleri araçlarla geri döndü.