HDP: Partimize dil uzatmak medya kayyımı Fahrettin Altun’un boyunu aşar

HDP ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twitter üzerinden tartıştı. “HDP demek PKK demektir” diyen Altun’a HDP “6 milyondan fazla oy almış partimize dil uzatmak, sarayın bol maaşlı medya kayyımı olan Fahrettin Altun’un boyunu aşmaktadır” diye yanıt verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “HDP demek PKK demektir” dedi, HDP’den gelen yanıtın ardından ise “Bu ülkeyi size böldürtmeyeceğiz. Ölümüne ölümüne!” ifadelerini kullandı.

Altun’un “HDP demek, PKK demektir. HDP, PKK’dan aldığı emirle hareket eden bir siyaset kuklasıdır” sözlerine bugün HDP sosyal medya hesabından şu paylaşımla yanıt verdi: “Kimse sebep olduğu kan ve gözyaşını, HDP’ye dil uzatarak temizleyemez. 6 milyondan fazla oy almış partimize dil uzatmak, sarayın bol maaşlı medya kayyımı olan Fahrettin Altun’un boyunu aşmaktadır. Halkın gerçekleri bilmeye hakkı vardır. Hesap vereceksiniz.”

HDP’nin attığı tweet’e ise Altun şu mesajı paylaşarak karşılık verdi:

“Milletimiz sizden şehitlerimizin hesabını soracak. Sadece sizden değil sizinle birlikte yol yürüyenlerden de. PKK’nın kontrolünde olan bir şer odağıyla mücadele etmek benim asli görevimdir. Tehditleriniz bize sadece güç verir! Bu ülkeyi size böldürtmeyeceğiz. Ölümüne, ölümüne! Cumhurbaşkanımız @RTErdogan  tüm dünyaya açık ve net bir mesaj verdi. Türkiye, terörle mücadelesinde hiçbir şart ve koşulda en ufak bir taviz vermeyecektir. Türkiye’nin dostluğu müşfik, düşmanlığı ise son derece şedittir. Türkiye’nin karşısında olmayı tercih edenler iyi düşünsün!”

‘Çözüm süreci’ndeki açıklamaları paylaşıldı

Bu arada Altun’un Garê’de 13 kişinin ölümü sonrası HDP’ye yönelik sözleri üzerine sosyal medyada Altun’un çözüm süreci döneminde yaptığı bazı açıklamalar hatırlatıldı. Altun’un A Haber’deki “Bayrak üzerinden vatan edebiyatı yapıyorlar. Çözüm süreci, yeni Türkiye’nin toplumsal sözleşmesi” ifadeleri ile TRT’deki röportajında söylediği “HDP’nin çözüm sürecinin yükünü sırtlanması gerektiğini düşünüyorum” ifadesi sosyal medyada paylaşıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here