HDP önünde bekletilenlerden gazetecilere saldırı girişimi

HDP Diyarbakır il binası önünde bekletilen grup, gazeteci ve partililere yönelik saldırı girişiminde bulundu. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü binası önünde çocuklarının dağa kaçırıldığı iddiasıyla İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla bekletilen grubun, parti binasına girip çıkan halka, gazetecilere ve partililere yönelik fiziki ve sözlü saldırıları devam ediyor.

Bir saldırı girişimi de bu sabah saatlerinde haber takibi yapan gazetecilere yönelik gerçekleşti. HDP Kayapınar İlçe Kongresi’ni takip eden gazeteciler ile binaya girmek isteyen partililere yönelik ağır küfür ve prokavatif saldırılarıyla bilinen Celil Begdaş adlı kişinin hakaretlerine maruz kaldı. Polis bariyerlerini aşmaya çalışarak gazetecilere saldırı girişiminde bulunan Begdaş, polisler tarafından engellenmesinin ardından hakaret ve küfürlerini sürdürdü.

Burjuva medya gerginlik dedi

Yaşanan saldırı girişimini, il binası önünde kamp kuran “havuz medyası” tarafından manipüle edilerek servis edildi. Grubun hakaret, küfür ve fiziki saldırı girişimine maruz bırakılan gazetecilerin, sükûnetli yaklaşımları karşılıklı gerginlik şeklinde işlendi. Tek taraflı gerçekleşen saldırılar, “Partililer ile aileler arasında gerginlik” denilerek servis edildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here