Hatay'ın bazı ilçelerinde caddeler ve sokaklar trafiğe kapatıldı

İskenderun, Payas, Kırıkhan, Hassa, Yayladağı, Dörtyol ve Samandağ ilçelerinde şehir merkezlerine giden cadde ve bulvarda yollar araç trafiğine kapatıldı.
İskenderun’da  Şehitpamir Caddesi, Ulu Cami Caddesi, Tayfur Sökmen Bulvarı ile sahil kordon boyu araç trafiğine kapatıldı. Duba ve bariyerlerle yolları araç geçişine kapatan ekipler, vatandaşları farklı caddelere yönlendirdi.

Hatay Valiliği 28.03.2020 tarihli Pandemi İl Koordinasyon Kurul Kararları kapsamında; karantina alanı olarak belirlenen Yayladağı ve İskenderun’daki alanlara ek olarak öncelikli olarak İskenderun veya Dörtyol’da yeni karantina alanlarının tespit edilmesi, ilden ayrılmak isteyen kişilerin seyahat amacıyla başvuracağı Seyahat İzin Kurulu’nun oluşturulmasına ve bu kurulun onayı ile seyahat izinlerinin verilmesi, Antakya, İskenderun Otogarları ile Antakya Merkez Köy Garajları hariç tüm diğer ilçe otogarlarının kapatılması, il içindeki seyahatlerin mümkün mertebe sınırlandırılmasına ve yollarda yapılan denetimlerin arttırılması şeklinde kararlar almıştı.