Hastane yangınında yaşamını yitirenlerin sayısı 11’e çıktı

Antep’te özel bir hastanede koronavirüs yoğun bakım ünitesinde oksijen cihazının patlaması sonucu çıkan yangında yaşamını yitirenlerin sayısı 11’e yükseldi
Antep’te Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nin (SANKO) koronavirüs (Kovid-19) yoğun bakım ünitesinde yüksek akım oksijen cihazının patlaması sonucu çıkan yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e çıktı. Dün yaşanan patlama sonucu 8 kişinin olay yerinde, 2 kişinin ise kaldırıldıkları hastanelerde hayatını kaybetmesinin ardından bugün ağır yaralı bir kişi daha yaşamını yitirdi.
Çıkan yangına müdahale eden 51 hastane personeli ise yaralandı.
Soruşturma devam ediyor 
Patlamadan sonra Antep Cumhuriyet Başsavcılığı adli, İl Sağlık Müdürlüğü ise idari soruşturma başlattı. Yangının söndürülmesinde sonra görevlendirilen 7 kişilik bilirkişi ekibinin incelemeleri olay yerinde devam ediyor. Yine hastanede bulunan tüm personelin ifadesinin alındığı kaydedildi.
Yangın sonucu yaşamını yitirenlerin isimleri şöyle: Mehmet Reşit Saydanoğlu (75), Fethiye Kırca (78), Naciye Ulukütük (56), Abdi Hamzaoğlu (68), Elif Akgül (85), Ökkaş Akbulut (69), Kahraman Taş (71) Ali Saffet Kanpolat (64), Osman Daşdemir (79), Medine Harman ve Hamo Aslan’ın (72).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here